Шукати в цьому блозі

03.02.19

Соціальний захист учнів школи (педрада)


Соціальний захист учнів школи

підготувала заступник директора
 з виховної роботи Ткаченко Н.М.

Робота з соціального захисту учнів побудована відповідно з Конвенцією ООН про права дитини, Сімейним Кодексом України, Законом України від 01.06.2000 року №1768-III «Про охорону дитинства» (із змінами і доповненнями), Законом України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (із змінами і доповненнями), Законом України від 21.11.1992 року №2811-ХІІ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (із змінами і доповненнями), Законом України від 16.11.2000 року №2109-ІІІ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (із змінами і доповненнями), Законом України від 13.01.2005 року №2342-ІV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Законом України від 02.06.2005 року №2623-ІV «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 року №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (із змінами і доповненнями), Постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.1999 року №961 Програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2005 -2010 роки (обласна), Постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2007 р. №244 «Про затвердження Державної програми підтримки сім'ї на період до 2010 року» та інших.
Основні завдання :
■ створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення їх правового та соціального захисту;
■ допомога в розвитку творчих і потенціальних здібностей дітей;
■ соціальний захист дітей пільгового контингенту.
1.Створити каталог урядових і галузевих документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства.
2.Провести ознайомлення працівників школи з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства.
3.Призначити наказом по школі громадського інспектора з охорони дитинства (якщо немає соціального педагога)
4.Створити комісію з використання фонду загального обов’язкового навчання.
5.Оновити базу даних дітей пільгових категорій.
6.Провести обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей пільгових категорій.
7.Забезпечити учнів пільгового контингенту підручниками в повному обсязі.
8.Проводити індивідуальну консультативну та діагностичну роботу з дітьми пільгового контингенту, надавати рекомендації батькам та вчителям.
9.Проводити акції «Милосердя» по збору речей (одягу, канцтоварів, іграшок, книжок тощо) для дітей пільгових категорій, які навчаються в школі,
10.Забезпечити проведення медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей школи медичними працівниками відповідних медичних установ.
11.Залучати дітей пільгового контингенту до відвідування факультативів, гуртків, секцій, студій, що функціонують на базі школи.
12.Залучати дітей пільгових категорій до участі в шкільних та районних конкурсах дитячої творчості, спортивних змаганнях, інтелектуальних турнірах, олімпіадах тощо.
13.Організувати за рахунок фонду загального обов’язкового навчання:
- безкоштовне харчування дітей пільгових категорій;
- забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільною формою, спортивним одягом та взуттям;
- надання одноразової матеріальної допомоги дітям пільгових категорій для придбання одягу, взуття, канцтоварів;
- оздоровлення учнів пільгових категорій у пришкільних таборах.
14.Проводити профорієнтаційну роботу серед дітей пільгового контингенту, контролювати працевлаштування цих дітей після закінчення школи.
15.Організувати лекторій правових знань щодо роз’яснення дітям пільгових категорій та їх батькам норм сучасного законодавства з охорони дитинства.
16.Організувати роботу шкільних психологів з учнями пільгового контингенту.
17.Здійснювати зв’язок зі службою у справах дітей виконкому, управлінням освіти з метою координації дій щодо роботи з дітьми пільгового контингенту.
18.Інформувати органи опіки і піклування ССД про дітей, які залишилися без піклування батьків.
19.Проводити з метою соціального захисту дітей пільгових категорій шкільні акції, присвячені пам’ятним датам
20.Забезпечити участь дітей пільгових категорій у районних заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо.
21.Забезпечити участь дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, випускників 9 та 11 класів, у районних заходах.
22.Забезпечувати дітей пільгових категорій безкоштовними квитками до театрів, цирку, музеїв тощо
23.Розглянути питання соціального захисту дітей пільгових категорій на засіданні методичного об’єднання класних керівників.
24.Розглянути питання про підсумки роботи щодо соціального захисту дітей у 2018-2019 н.р. на нараді при директорові.
          Станом на 31.01.2019 р. у Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ст. такий банк даних категорійних сімей:  
ü Діти з малозабезпечених сімей – 2 (Павлуцький М., Базарова Л.); 
ü Діти-інваліди – 4 ( Фесак Є., Иакшанова А., Пісіна Б., Ціпко Н.);
ü Діти з сімей, які опинилися в СЖО – 2 (Рязанцева А., Колодін А.);
ü Діти-напівсироти – 1 (Рязанцева А.);
ü Неповних сімей неповних сімей - 29,
з них дітей шкільного віку - 37,
дітей, які виховують матері –одиначки - 13,
дітей, батьки яких розлучили ся - 23 .
ü Багатодітних сімей – 8, дітей -18;
ü Діти, батьки яких мають статус УБД - 6

          Наказом директора школи від 03.09.2018 р. № 95 (а) громадським інспектором з охорони прав дитинства на 2018-2019 навчальний рік призначена Н.М.Ткаченко, заступник директора школи з виховної роботи. Такі накази видаються директором на кожен навчальний рік.
          У Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ст. розроблене та затверджене директором закладу, Положення про громадського інспектора з охорони дитинства. Відповідно до нього громадський інспектор школи безпосередньо підпорядковані директору закладу, працює під керівництвом відділу освіти, який проводить навчання громадських інспекторів, надає методичну допомогу. У роботі з охорони прав дітей громадський інспектор співпрацює зі службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органами охорони здоров’я та іншими державними і громадськими організаціями, діючими у районі.
          На виконання своїх функціональних обов’язків громадський інспектор бере активну участь у виявленні дітей та підлітків, які залишилися без піклування батьків; терміново інформує відділ освіти про виявлених дітей; здійснює їх облік; своєчасно оформляє особові справи дітей; організовує роз’яснювальну роботу з батьками, опікунами, піклувальниками з питань охорони прав дитини; проводить первинні та контрольні обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потрапили в складні життєві обставини; залучає дітей до гурткової роботи.
          На Колодіна А. та Рязанцеву А, заведені особові справи, в яких зберігаються документи, що підтверджують особу дитини (копія свідоцтва про народження,), документи, що підтверджують правовий статус дітей, акти обстеження родин, індивідуальні плани роботи з дітьми класного керівника та практичного психолога.
          На початку навчального року кожним класним керівником складаються соціальні паспорти сімей класу, що дає можливість вивчити стан виконання батьківських обов’язків у сім’ї, зробити висновок у яких умов проживає родина, проаналізувати яка з сімей потребує допомоги та контролю. Після аналізу підготованих соціальних паспортів, класними керівниками виносяться пропозиції щодо взяття дітей на внутрішньошкільний облік. Так, 23.10.2018 до списку дітей, які взяті на внутрішньошкільний облік включено 1 учня- Колодіна Антона.
Велика увага приділяється категорії «Сім’я,  що опинилася в складних життєвих обставинах». Громадським інспектором та класними керівниками налагоджена система роботи з батьками цих категорій, індивідуальна робота з дітьми, систематично проводяться з ними бесіди, ведуться щоденники спостережень.
 На всіх дітей  пільгового контингенту оформлені особові справи, в яких зібрані всі необхідні документи:
Ø Складено план роботи на кожну категорію;
Ø Створено банк особистих даних на кожну дитину;
Ø Складено акти обстеження житлово-побутових умов сім'ї;
Ø Видано накази по школі про безкоштовне харчування певних категорій, про призначення громадського інспектора, про організацію та проведення роботи з дітьми пільгових категорій.
Безкоштовне харчування отримують 15  учнів  пільгового контингенту та  всі учні початкової школи. 
Школою проводиться робота по залученню дітей пільгових категорій до роботи гуртків вокальний гурток «Тоніка»(керівник гуртка Давиденко О.В.), хореографічний гурток «Веселий чобіток»( керівник гуртка Лавєрова Л.В.), стрілецький гурток «Влучний стрілець» (Безрідній Г.О.). Всі учні пільгової категорії охоплені гуртковою роботою. Велика увага приділяється розвитку творчих здібностей, які проявляються під час занять в гуртках, під час підготовки та участі в позаурочних заходах.
Напередодні новорічних свят учні пільгових категорій отримали новорічні солодкі подарунки.
В рамках роботи з попередження травматизму, збереження життя та здоров'я учнів, пропаганди здорового способу життя учні беруть участь у профілактичних програмах та акціях.
Значна увага приділяється роботі з батьками дітей пільгового контингенту. Це, перш за все, живе спілкування класних керівників та адміністрації з батьками, лекції, доведення інформації через учнівські щоденники, письмові повідомлення, пам’ятки.




Рішення педагогічної ради

1. Продовжувати проводити індивідуальну роботу з учнями пільгових категорій та девіантної поведінки, здійснювати соціально-педагогічний патронаж дітей із таких сімей.
ЗДВР, кл. керівники, пр. психолог, постійно
2. Формувати правосвідомість, правову поведінку, моральну культуру в батьків та учнів.
Класні керівники 1-11 класів, постійно
3. Підтримувати постійний контакт з батьками, надавати їм педагогічну допомогу, яка б сприяла підвищенню рівня їх виховної культури.
Класні керівники 1-11 класів, постійно
4. Провести батьківські збори з питань захисту прав дітей, забезпечення їхнього повноцінного розвитку.
Класні керівники 1-11 класів















Немає коментарів:

Дописати коментар